Aplikacja na telefon wskazująca dni płodne

Aplikacja na telefon - dni płodne

Niewiele jest dziedzin, w których nie wymyślono jeszcze aplikacji na telefon, mającej na celu ułatwienie człowiekowi życia. Rozwój technologiczny, postęp i innowacja pomagają nadzorować i organizować plan dnia, za pośrednictwem tak prostej w zainstalowaniu rzeczy, jak aplikacja. W przypadku programu zajmujących się tematem ludzkiego zdrowia należy zachować szczególną ostrożność.

Czy istnieją aplikacje mające na celu monitorowanie cyklu miesiączkowego?

Aplikacje rozpoznające choroby i schorzenia mogą wprowadzać w błąd i prowadzić do bagatelizowania ważnych symptomów, a te wymagające podawania prywatnych informacji i danych osobowych, mogą być przykrywką do nielegalnego działań oszustów. Na rynku funkcjonują jednak takie aplikacje, które mogą wspomagać dbałość o zdrowie w bezpieczny i korzystny sposób.

Do takich aplikacji należą właśnie aplikacje monitorujące cykle menstruacyjne. Jest to ułatwienie w organizacji życia codziennego kobiet, nie zastępuje jednak regularnych wizyt u lekarza ginekologa. W przypadku pytań, zastrzeżeń czy wątpliwości, to do niego najlepiej jest się zgłosić po konsultację.

W jaki sposób aplikacja monitoruje cykl miesiączkowy?

Większość aplikacji monitorujących cykl miesiączkowy działa w podobny sposób, na podstawie prostego algorytmu. Użytkowniczka wprowadza swój wiek, wagę, wprowadza informacje o swoich miesiączkach, (dniach rozpoczęcia i dniach zakończenia), a algorytm w ten sposób wylicza długość trwania cyklu i przewiduje dni płodne i kolejne miesiączki. To rozwiązanie jest skuteczne nie tylko dla kobiet z regularnym cyklem.

Aplikacji dostępnych na rynku jest wiele i oferują różne, dodatkowe funkcje. Wiele z nich wspomaga monitorowanie wzrostów i spadków wagi, czy skoków temperatur. Dostępne są także opcje prowadzenia notatnika, uwzględniającego objawy, nastroje i samopoczucie użytkowniczki. Spośród dodatkowych opcji, można także wyróżnić szereg prostych w ustawieniu przypomnień i powiadomień. Powiadomienia te mogą dotyczyć, między innymi, przypomnienia o zażyciu antykoncepcji farmakologicznej (z uwzględnieniem możliwej, koniecznej przerwy w ich zażywaniu), czy zbliżającej się miesiączki. Niektóre z aplikacji oferują także możliwość odnotowania podjętych aktywności seksualnej.

Oczywiście, kalendarzyk jest jedną z najmniej skutecznych metod antykoncepcji. Nie sprawdza się też w najmniejszym stopniu jako zabezpieczenie przed chorobami wenerycznymi. Nadaje się za to fantastycznie, jako wsparcie prób zajścia w ciążę, wyliczając prawdopodobne dni płodne. Wiele z tych aplikacji oferuje także opcje monitorowanie ciąży i wsparcie poradami w tym zakresie. Aplikacje zapewniają bardzo duży poziom dyskrecji, większość zawiera możliwość ustawienia hasła zabezpieczającego.

W przypadku wymiany nośnika, z którego korzysta się w trakcie użytkowania aplikacji, nie należy obawiać się utraty danych. Możliwe jest pobranie kopii zapasowej z aplikacji lub powiązanie jej z adresem e-mail. Podobnie ma się sprawa, w przypadku tymczasowego odinstalowania aplikacji, dostęp do danych zawsze można odzyskać.

Najnowsze

Leave a Comment