Jak wybrać dobry śpiworek do spania dla dziecka?

Jak wybrać dobry śpiworek do spania dla dziecka?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na utulenie małego dziecka do spania jest komfortowy śpiworek. Właściwie dobrany pozwala na zdrowy sen i odpoczynek. Nie krępuje ruchów i zapewnia optymalną temperaturę, która sprzyja zasypianiu. Jak wybrać dobry model, który spełni oczekiwania malucha? Na co należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Rozmiar śpiworka dla dziecka

Najważniejszym parametrem na który należy zwrócić uwagę przy zakupie wymarzonego śpiworka dla dziecka jest jego rozmiar. Powinien swoimi wymiarami być optymalny i dopasowany do wieku maluszka. Wielu rodziców powtarza w tym przypadku częsty błąd. Polega on na tym, że kupują śpiworek w nieco większym rozmiarze, motywując to tym, że dziecko szybko rośnie. W takim przypadku maluch może jednak po prostu wpaść do środka kopiąc małymi nóżkami. Rozwiązaniem tego problemu są śpiworki o uniwersalnych rozmiarach wyposażone w ściągane gumki, które ograniczają jego powierzchnię.

Przeznaczenie śpiworka dla dziecka

Kupując śpiworek dla dziecka zazwyczaj kierujemy się bardzo sprecyzowanymi potrzebami pod względem tego gdzie będzie on umieszczony. Te najpopularniejsze modele nadają się głównie do użytku domowego. W ofertach sklepów znajdziemy także i te, które można stosować w wózku, na spacerze podczas ciepłych dni. W takim przypadku należy upewnić się, że są pokryte wodoodporną tkaniną, która dobrze chroni przed wilgocią. Jeśli kupujemy model na lato to warto wybrać model wykonany z oddychającego materiału. Szeroki wybór takich śpiworków można znaleźć między innymi w sklepie internetowym pod adresem https://www.wozki-foteliki.pl/manufacturer/cottonmoose.

Nieco kosztowniejsze są te z przeznaczeniem na chłodniejsze dni i na zimę. Śpiworki ocieplane charakteryzują się tym, że można je w łatwy sposób zapiąć, ograniczając powierzchnię ubytku ciepła. Większość z nich wyposażona jest w specjalne zapinki, które umożliwiają przypięcie do pasów znajdujących się w wózku. Warto więc przed zakupem zwrócić uwagę na uniwersalny standard zapięcia.

Łatwość w czyszczeniu śpiworka

Śpiworki, zwłaszcza te używane na zewnątrz, bardzo łatwo się brudzą. Woda, kurz i innego rodzaju zabrudzenia mogą stać się dużym problemem jeśli nie zadbamy o regularne jego czyszczenie. Na rynku znajdziemy modele, które pokryte są specjalną warstwą materiału ułatwiającą czyszczenie. W takim przypadku wystarczy sięgnąć po wilgotną ściereczkę, aby pozbyć się wszelkich oznak zabrudzeń. Nie trzeba przy tym używać żadnych detergentów. W ten sam sposób można także skutecznie usunąć wszelkie ślady po posiłku.

Najnowsze

Leave a Comment