Jaki zestaw klocków LEGO kupić dziecku?

Jaki zestaw klocków LEGO kupić dziecku

Klocki LEGO na przestrzeni ostatnich kilku dekad stały się kultową serią zabawek, które są znane w praktycznie każdym kraju świata, a każde dziecko z chęcią bawi się klockami firmy LEGO. Zakup klocków dla dziecka warto wcześniej przemyśleć, bo choć niewątpliwie jest to dobry wybór, który przypadnie do gustu większości dzieciom, to klocki LEGO nie należą do najtańszych. Kupując jednak odpowiedni zestaw, który tematycznie będzie odpowiadał dziecku, jest to zakup na długie lata, gdyż większość dzieci bawi się klockami LEGO bardzo długo. Dzieje się tak za sprawą tego, że są to zabawki bardzo uniwersalne, wymagające pewnej dozy kreatywności oraz wyobraźni, co sprawia, że nawet starsze dzieci znajdują radość z zabawy klockami. Klocki LEGO w Poznaniu można kupić bardzo łatwo, więc warto wybrać się do sklepu stacjonarnego i obejrzeć, jakie zestawy są w ofercie takich sklepów.

Klocki LEGO jako uniwersalne zabawki

Biorąc pod uwagę relatywnie wysoką cenę klocków LEGO, trzeba wziąć pod uwagę dwie kwestie. Po pierwsze, klocki LEGO potrafią wręcz zyskiwać na wartości, a z całą pewnością znacząco jej nie tracą. Na rynku istnieją nawet skupy używanych klocków, które oferują skup używanych zestawów, lub nawet przypadkowych klocków. Są to zabawki tak renomowane, uniwersalne i znane na całym świecie, że nawet po latach można je sprzedać lub trzymać jako przedmioty kolekcjonerskie. Po drugie, klocki LEGO umożliwiają zabawę przez wiele lat, więc dzieci nie rzucają ich od razu w kąt, a bawią się nimi do późnych lat dzieciństwa.

Gdzie kupić klocki LEGO w Poznaniu?

Dzieci nawet dorastając, czują duży sentyment do tego typu zabawek, a dzięki możliwości zakupu zestawów, może je złożyć w całość i trzymać jako ozdobę. Bardzo często nawet dorośli ludzie kolekcjonują całe zestawy klocków LEGO. Szukając specjalistycznych sklepów w Poznaniu, można znaleźć wiele miejsc, w których dostępne będą zestawy z różnych serii oferowanych przez LEGO. 

Podstawowe serie to:

  • Architecture
  • Castle
  • City
  • Classic
  • Duplo (seria dla małych dzieci)

Dostępne są także zestawy tematyczne związane na przykład z kultowymi bajkami Disney’a, Harry’m Potter’em, Gwiezdnymi Wojnami albo serią filmów Jurassic World. Jak widać, spektrum tematyczne jest dość szerokie, co sprawia, że łatwo można wybrać odpowiedni zestaw zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w różnym wieku. Na uwagę zasługuje seria dla mniejszych dzieci, w wieku nawet do 3 lat. Charakteryzuje się ona tym, że klocki mają relatywnie duży kształt, a całe zestawy nie posiadają tak małych elementów, że dziecko mogłoby je połknąć. Warto zwrócić uwagę w sklepie na to, aby właśnie dobrać zestaw do wieku dziecka ze względów bezpieczeństwa. Jeśli oznakowania na pudełku będą niezrozumiałe, to znajdując specjalistyczny sklep z klockami LEGO w Poznaniu, można zapytać sprzedawcę, który powinien dysponować odpowiednimi informacjami na ten temat. 

Najnowsze

Leave a Comment