Jakie wybrać inspirowane grą Minecraft książki?

Jakie wybrać inspirowane grą Minecraft książki?

Świat gry Minecraft wpłynął nie tylko na rzeczywistość kilku pokoleń, ale również na design, styl życia oraz sposób obrazowania. To wirtualna przestrzeń, które pomimo pozornej prostoty stała się pasjonująca i daleko w tyle zostawiła inne komputerowe gry. Szwedzki programista Markus Persson stworzył grę o otwartym świecie, który można kreować, jak się tylko ma ochotę. Nic dziwnego, że kolejne inspirowane Minecraft książki również znajdują swoich wiernych odbiorców.

O czym są minecraftowe książki?

Z pewnością nawiązujące do Minecraft książki są świetnym sposobem na oderwanie się od wirtualnej rzeczywistości. To także okazja do poznania mechanizmów rozgrywki oraz doskonalenia umiejętności. Książki stanowią bowiem najlepsze uzupełnienie komputerowego przeboju, do którego zaglądają miliony użytkowników na całym świecie. W sklepach można znaleźć wiele różnych propozycji i niewątpliwie przyciągać będzie charakterystyczne logo oraz oczywiście przerysowana pikseloza. Minecraft książki to także świetny pomysł na prezent dla miłośnika kultowej gry – duży ich wybór można znaleźć tutaj: https://harpercollins.pl/pl/parameters/ksiazki-minecraft-997.html.

Fabuła gry koncentruje się na budowaniu otwartego i nieograniczonego świata, w którym funkcjonują rozmaite postaci. Sama popularność Minecraft spowodowała również, że na rynku pojawiło się wiele gadżetów z nią związanych, a książki także biją rekordy popularności. To prawdziwa gratka dla fanów, jakich także w Polsce nie brakuje.

Na jakie inspirowane Minecraft książki wart sięgać?

Lista tytułów inspirowanych grą Minecraft jest bardzo długa. Jedną z opowieści jest „Wypadek”. Bohaterami jest rodzeństwo, które planuje nowe strategie, by wygrać z przeciwnikami. Nie wszystko idzie po myśli, a samochodowy wypadek sprawia, że dziewczyna na kilka miesięcy trafia do szpitala. To jedne z przykładów fabularyzowanej opowieści, której tłem jest Minecraft. Książki tego typu są też pewnego rodzaju przestrogą, bo sam wypadek jest efektem nieostrożnego zachowania spowodowanego właśnie korzystaniem z gry.

W świecie Minecraft książki pełnią także inną funkcję. To po prostu podręczniki, które wspomagają graczy w doskonaleniu umiejętności. Dzięki temu można na przykład lepiej poradzić sobie w świecie podstawowym, gdzie czeka szereg niebezpieczeństw szczególnie na tych, którzy dopiero rozpoczynają wirtualną przygodę. Poza tym z kart książek można się dowiedzieć bardzo dużo o tym, jak wydobywa się minerały, jak tworzy się narzędzia, buduje się strategię, zdobywa się jedzenie czy wytwarza się broń. Podręczniki to także instrukcja obchodzenia się z potworami i innymi zwierzętami, jakie w świecie Minecraft można spotkać.

Najnowsze

Leave a Comment