Nauka angielskiego dla dzieci w formie gier i zabaw!

Nauka angielskiego dla dzieci w formie gier i zabaw!

W dzisiejszych czasach niełatwo jest znaleźć skuteczny sposób na szybką i efektywną naukę języka angielskiego dla naszych dzieci. Wynika to z wielu powodów. Jednym z ważniejszych jest z pewnością fakt, że nasi juniorzy potrzebują odmiennego podejścia do samego procesu nauczania.

Wiele szkół językowych doskonale rozumie to, w jaki sposób uczą się najmłodsi, w związku z tym postanowiło wprowadzić do swoich ofert nauki języków specjalne systemy edukacji, które opierają się na grach i zabawach. Pozwala to intensywnie pobudzać wyobraźnie i kreatywność u dzieci, a także stwarzać przyjazną atmosferę podczas całego procesu edukacyjnego.

Kiedy dzieci powinny rozpocząć naukę angielskiego?

Wczesne dzieciństwo to najlepszy czas do nauki obcej mowy. Juniorzy bowiem pałają wtedy niesamowitą energią i chęcią do odkrywania świata. Dzięki odpowiednim metodom edukacyjnym dostosowanym do konkretnej grupy wiekowej (np. od 4 do 7 lat), można w bardzo prosty sposób przełożyć ten zapał na naukę języka angielskiego, niemieckiego francuskiego, czy nawet włoskiego. Wystarczy tylko zapisać naszą pociechę do specjalnej szkoły, która będzie nauczała w myśl takiego systemu.

Dobrym tego przykładem jest na przykład szkoła językowa Berlitz, która posiada swój autorski program nauki angielskiego dla dzieci – Mini & Me. Opiera się on na nauce poprzez pasjonujące opowieści, gry, zabawy, oraz piosenki, a także na aktywizacji naturalnej zdolności dzieci do przyswajania języków z prawidłowym akcentem.

Grywalizacja to klucz do skutecznej nauki angielskiego dla dzieci!

Nauka angielskiego dla dzieci, aby była wysoce skuteczna, często poddawana jest zasadą grywalizacji. Termin grywalizacji, używany jest zamiennie z pojęciem “gamifikacja” i wykorzystuje on przeróżne mechanizmy znane z gier poza ich kontekstem w celu zwiększenia zaangażowania osób wykonujących konkretne zadanie. Dzięki temu dzieci w przyjaznej atmosferze rywalizują między sobą i szybciej osiągają zamierzone efekty – no i co najważniejsze, świetnie się przy tym bawią.

Tak skonstruowane kursy języka angielskiego dla dzieci pobudzają ich naturalną ciekawość, przez co nauką staje się dla nich przyjemniejsze i przede wszystkim skuteczniejsza, a przekazana wiedza pozostaje w pamięci na bardzo długi czas.

Najnowsze

Leave a Comment