Piżamy i koszule do karmienia – jak wybrać najlepszą?

Piżamy i koszule do karmienia - jak wybrać najlepszą

Przyszłe mamy, zwłaszcza te przed pierwszym porodem, często zastanawiają się, jaką koszulę lub piżamę do karmienia wybrać. Czym się kierować? Czy są w ogóle konieczne? Gdzie je kupować? O tym w naszym artykule.

Zwykła piżama a koszula do karmienia

Kobiety w ciąży rezygnują czasami z zakupy piżamy lub koszuli do karmienia, wychodząc z założenia, że mają wystarczająco dużo zwykłych modeli. To jednak nie do końca dobry pomysł. Bielizna przeznaczona do karmienia jest po prostu wygodna. Szybki i prosty dostęp do piersi oszczędza matce nerwów, kiedy dziecko prosi się o nakarmienie. Zwykłą koszulę trzeba by podwijać aż do samej góry, aby odsłonić pierś. To raczej niekomfortowe, prawda? Dodatkowo byłoby niemożliwe w trakcie pobytu w szpitalu.

Warto też podkreślić, że piżama jest niewskazana przy porodzie i tuż po nim, ponieważ utrudnia dostęp powietrza do miejsc, które się goją. To szczególnie ważne w przypadku kobiet po cesarskim cięciu.

Koszule do karmienia – na co zwrócić uwagę?

W wyborze koszuli do karmienia najważniejszy jest dostęp do piersi. Musisz wybrać taki sposób jej “obsługi”, który najbardziej ci odpowiada. Do wyboru masz kilka.

  • Zapięcie na kopertę – piżamy z takim zapięciem są bardzo uniwersalne i mogą być używane także długo po porodzie. Są łatwe w obsłudze, ale problemy mogą pojawić się w przypadku większych piersi.
  • Zapinana na guziki po środku – taka koszula doskonale kryje piersi, kiedy nie trzeba ich wyjmować. Sprawdza się u każdej kobiety (niezależnie od rozmiaru biustu). Warto jednak sprawdzać długość zapięcia, powinno sięgać co najmniej połowy piersi.
  • Odpinane ramiączka – takie koszule są niezwykle wygodne w użyciu, a dostęp do piersi szybki. Najlepiej sprawdzają się latem.
  • Ukryta kieszonka – koszula ma drugą warstwę, która zakrywa pierś. Wystarczy ją odsunąć lub odpiąć, aby dostać się do biustu. Jest bardzo wygodna w użyciu, ale nie sprawdzi się po okresie karmienia.

Koszule do karmienia – 3 praktyczne propozycje

1. Prosto i wygodnie

Polski producent Doctor Nap ma w swojej ofercie kilka klasycznych koszul do karmienia. Jedną z nich jest model Sweet Pink, w którym guziczki są na środku. Dzięki temu mama ma swobodny dostęp do piersi, kiedy ta jest potrzebna. Po karmieniu wystarczy z powrotem zapiąć koszulę, a biust jest całkowicie niewidoczny. Dodatkowo koszula została wykonana w 100% z bawełny, więc jest przewiewna i miła dla skóry.

2. Koszula-szlafrok
Ta niecodzienna piżama jest połączeniem koszuli ze szlafrokiem. Sprawdzi się zarówno w szpitalu, jak i w domu oraz długo po porodzie. W razie potrzeb można ją rozwiązać, jednak dzięki dużemu dekoltowi dostęp do piersi jest łatwy i bez tego. Niewątpliwym atutem tej koszuli jest także wygląd. Dodaje kobiecie uroku i filigranowości.

3. Z suwakiem
To dość nowoczesne rozwiązanie, ale bardzo wygodne. Sportowy krój modelu Happy i suwak przy piersi są doskonałym połączeniem dla kobiet lubiących swobodę. Koszula nada się i do szpitala, i do domu. Zapinanie suwaka jest łatwiejsza od zapinania guzików.

Wszystkie koszule widoczne na zdjęciach dostępne są w sklepie internetowym z bielizną https://missisleepy.pl/. W sklepie znajdziecie również wiele innych modeli dla kobiet w ciąży i mam karmiących! 

Najnowsze

Leave a Comment