Spokojna ciąża? To możliwe!

Spokojna ciąża To możliwe!

Kobieta w ciąży powinna unikać stresu i skupić się przede wszystkim na swoich potrzebach. W teorii jest to bardzo proste, jednak praktyka pokazuje, że nawet w ciąży trudno jest uniknąć nadmiernego stresu czy zdenerwowania. Okazuje się jednak, że istnieją sposoby na spokojną ciążę.

Aplikacja zawsze pod ręką

Każda przyszła mamy powinna zainstalować sobie na telefon aplikację ciążową, która pomoże jej przejść ten wyjątkowy, lecz czasem także i trudny okres. Co ważne, aplikacja ciążowa w wielu przypadkach jest bezpłatna, zatem może z niej skorzystać każdy. Dzięki niej możemy w każdym momencie sprawdzić tydzień ciąży, zrobić listę przyjmowanych leków, pamiętać o wizycie lekarskiej. Często już sam fakt udania się do lekarza stresuje przyszłą mamę, a przekraczając próg gabinetu ma ona mętlik w głowie. Tymczasem aplikacja pozwoli w krótkim czasie odpowiedzieć na pytania lekarza, a dodatkowo dzięki niej nie zapomnimy o pytaniach, które to my chcemy mu zadać.

Dobre rozplanowany czas

Spokojną ciążę gwarantuje również odpowiednie rozplanowanie prac, które trzeba wykonać przez przyjściem na świat maluszka. Mowa tutaj chociażby o zakupie wózka, wyprawki dla dziecka czy przygotowaniu dla niego pokoju. Wielu kobietom wydaje się, że mają na to mnóstwo czasu, jednak okazuje się, że ciąża upływa bardzo szybko. Dlatego też przygotowania do narodzin maleństwa warto zacząć już w okolicach 20. tygodnia, natomiast zakończyć w 8. miesiącu. Dzięki temu nie będziemy musiały przejmować się, czy zamówiony wózek dojdzie na czas, a zapach farby wywietrzeje z pokoju. Pamiętajmy, aby nie brać na siebie zbyt wielu obowiązków w jednym czasie – o wiele lepiej małymi kroczkami przygotowywać się do porodu.

Dobre przygotowanie do porodu

Większość kobiet bardzo stresuje się ciążą – pojawiają się bowiem obawy o zdrowie maluszka, które rosną z każdym tygodniem. Niemniej jednak bardzo stresujący okazuje się być także sam poród, który wielu kobietom spędza sen z powiek. Dlatego też warto odpowiednio się do niego przygotować. Przede wszystkim należy wybrać szpital, w którym będziemy rodzić. Zwróćmy uwagę na jego infrastrukturę oraz dostęp do nowoczesnych metod łagodzenia bólu porodowego. Wybierzmy się również do szkoły rodzenia prowadzonej przez doświadczoną położną. Zdobędziemy tam wiedzę na temat tego, jak wygląda poród oraz jak opiekować się maleństwem, gdy pojawi się już na świecie. Pamiętajmy, żeby do szkoły rodzenia zapisać się mniej więcej w połowie ciąży. 

Najnowsze

Leave a Comment