Tlenoterapia w domu – jak to możliwe?

Tlenoterapia w domu – jak to możliwe?

Wykorzystanie tlenu do leczenia znane było od dawien dawna. By okazało się to realne, konieczne jest zastosowanie specjalnego narzędzia, jakim jest koncentrator tlenu. Okazuje się on fachowym aparatem, stanowiących punkt wynajmu. Czym się odznacza tlenoterapia i jak wygląda ona w praktyce?

Znacząca poprawa samopoczucia

Użycie tlenu jest wskazane w wielu rozmaitych przypadkach. W szczególności tyczy się to pacjentów, u których badania lekarskie wskazały na POCHP. Wówczas tlenoterapia stanowi dla nich swego rodzaju medykament, z jakiego dobrze aby korzystali dla zapewnienia sobie naturalnego funkcjonowania oraz komfortu życia. To zdecydowanie warty poświęcenia większej uwagi sposób walki z niewydolnością i atakami duszności niż zwyczajna farmakologia, która pociąga za sobą szereg skutków ubocznych. Ponadto, badania naukowe jednoznacznie podkreślają, że tlenoterapia efektywnie wpływa również na nasz intelekt, bowiem usprawnia pracę mózgu, zwiększa koncentrację oraz polepsza pamięć.

Co więcej, dotlenienie jest jednoznaczne z lepszym nastrojem, ponieważ kuracja z oxygenem znacząco wpływa na stan emocjonalny. Co więcej, warto także dodać, że poprzez tlenoterapię zredukowanych jest wskaźnik hematokrytu oraz obniża się uczucie odczuwalnego stresu. Kolejna kwestia to bardzo pozytywne oddziaływanie tlenu na funkcjonowanie układ krążenia a także sposobność uniknięcia rozmaitych chorób mentalnych takich jak przykładowo stany lękowe czy też depresja.

Nie zapominajmy także o tym, że jest to niezawodna metoda zwalczania zakrzepów i zatorów tak groźnych nie tylko dla ogólnej kondycji zdrowotnej człowieka, co również dla jego życia. Tlen w odpowiedniej dawce i równie odpowiednim stężeniu daje okazję do ustabilizowania nadciśnienia płucnego a także poprawia nasze możliwości jeśli chodzi o aktywność fizyczną.

Nie tylko dla chorych

Samodzielne zastosowanie tlenoterapii okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko w momencie, gdy cierpimy na konkretne schorzenia już zdiagnozowane, czy też gdy borykamy się z różnorodnymi alergiami. Równie chętnie można wybrać tę metodę terapii w sytuacji, kiedy czysto profilaktycznie zamierzamy wspomóc swa kondycję zdrowotną. Do tego na pewno potrzebne nam będzie specjalistyczne urządzenie zwane koncentratorem tlenu, które dostępne jest w wariancie stacjonarnym, albo jako sprzęt mobilny, który możemy wypożyczyć w miejscach typu Elektrotechmed. Pierwsze ze wspomnianych nadaje się zwłaszcza w momencie, gdy mamy do czynienia z pacjentami wymagającymi ciągłej dostawy tlenu.

Sprzęt mobilny z kolei idealnie sprawdza się wśród osób, które niekoniecznie muszą być przykute do łóżka i domowej sali szpitalnej, ale które chcą naturalnie funkcjonować i nie ograniczać się ze względu na pewne dysfunkcje swojego organizmu. Poprzez mobilną tlenoterapię można normalnie przemieszczać się oraz bez większych trudności podróżować, zabierając urządzenie ze sobą. Tlenoterapia w warunkach domowych jest rozwiązaniem wygodnym, ale też bardzo nowoczesnym. Dzięki koncentratorom nie ma konieczności przebywania w placówkach zdrowotnych, co przekłada się na większy komfort psychiczny leczonego pacjenta.

Najnowsze

Leave a Comment