Wyjątkowa fotoksiążka komunijna – pamiątka na lata

Wyjątkowa fotoksiążka komunijna – pamiątka na lata

Pierwsza komunia święta dziecka to ważne wydarzenie w życiu każdej katolickiej rodziny. Wiąże się z duchową refleksją, radością ze spotkania z bliskimi, ale też pewnego rodzaju nowym etapem w życiu dziecka. Nie da się ukryć, że komunia to także wspaniała okazja do stworzenia niezapomnianych wspomnień, które można zachować na lata. Jednym ze sposobów na zachowanie wspomnień z pierwszej komunii jest stworzenie wyjątkowej fotoksiążki komunijnej – szczególnego rodzaju albumu, który pozwoli na zawsze utrwalić najcenniejsze momenty tego ważnego dnia.

Fotoksiążka komunijna to nie tylko zwykłe zdjęcia. To przede wszystkim spersonalizowana opowieść o wydarzeniu oraz o poprzedzających je przygotowaniach. Warto do tworzenia takiej pamiątki podejść indywidualnie, z kreatywnością i zaangażowaniem – by mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała fotoksiążka ze zdjęciami z komunii, a nie zdawać się wyłącznie na formę pamiątki zaproponowaną przez fotografa całej grupy. 

Jak stworzyć fotoksiążkę komunijną? 

Fotoksiążki komunijne można tworzyć w różny sposób. Opcją dającą najwięcej możliwości personalizacji z krótkim czasem realizacji jest zamówienie takiej pamiątki na stronie Empik Foto. Fotoksiążka komunijna może wyglądać tak, jak tylko zapragniesz – warto jednak skorzystać z gotowych tematycznych szablonów dostępnych w odpowiedniej kategorii. Wybierzcie wspólnie z dzieckiem ten, który najbardziej Wam się podoba. 

W kolejnym kroku dodacie ulubione zdjęcia z tego dnia, a następnie przejdziecie do personalizacji. Co można zmieniać w fotoksiążce? 

  • układ zdjęć, 
  • liczbę stron, 
  • kolory tła, tekstu, 
  • ozdobne grafiki, ilustracje. 

Możliwe jest także dodanie podpisów – tak, by wraz z ułożonymi chronologicznie zdjęciami dało się stworzyć piękną narrację opowiadającą o przygotowaniach do komunii, o samej uroczystości oraz o przyjęciu z najbliższymi. 

Jak wybrać zdjęcia do fotoksiążki? 

Komunia to okazja, z której mamy zwykle sporo zdjęć wykonanych przez fotografa podczas uroczystości. I te fotografie z pewnością powinny się w fotoksiążce znaleźć. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by umieścić w niej również kadry złapane telefonem komórkowym podczas przygotowań, czy zdjęcia z indywidualnej komunijnej sesji dziecka w studio lub w plenerze. 

Fotoksiążka komunijna dla utrwalenia najważniejszych wartości 

Nie zapominajmy, że fotoksiążka komunijna to także możliwość przekazania wartości religijnych i duchowych naszemu dziecku. Możemy umieścić w niej cytaty z Pisma Świętego, krótkie modlitwy lub osobiste refleksje związane z tym dniem. To dobry sposób, aby pomóc naszemu dziecku zrozumieć znaczenie pierwszej komunii, które nie ogranicza się przecież do założenia odświętnych strojów i wręczenia dziecku drogiego prezentu. 

Tworzenie fotoksiążki komunijnej to także sposób na spędzenie czasu z naszym dzieckiem. Możemy razem przeglądać zdjęcia z uroczystości i opowiadać o tym, co się działo w trakcie dnia. To wspaniały sposób na budowanie relacji i wspólnych wspomnień na wiele następnych lat.

Artykuł partnera

Najnowsze

Leave a Comment