Wyprawka dla niemowlaka – zakup pieluszek dla dziecka

Wyprawka dla niemowlaka – zakup pieluszek dla dziecka

Pomimo, iż pieluszki wielorazowy przestały mieć tak duże znaczenie jak wiele lat temu to tak naprawdę nie może się bez nich obejść żadna wyprawka dla malucha. Kiedy nie nastał czas pieluszek jednorazowych rodzice byli zmuszeni używać pieluchy wielorazowej do przewijania. Co prawda wiązało się to ze znacznymi oszczędnościami w portfelu jednak straconego czasu na pranie i przygotowywanie ich do powtórnego użycia nie da się wycenić. Tak jak wyżej wspomniano dziś w dziedzinie przewijania śmiało można ocenić, iż pieluszki jednorazowe stanowią ogromną większość. Rodzice cenią je za łatwość użycia, czas który zyskują i niską cenę. Ich popularność zaowocowała pojawieniem się marek przystępnych cenowo nawet dla mniej zamożnych rodziców.

Czy pieluszki wielorazowe nadal są warte zakupu?

Na to pytanie oczywiście odpowiemy twierdząco. Może nie używane już do przewijania jednakże nadal przydatne w wielu sytuacjach.

Przegląd najpopularniejszych pieluszek wielorazowych dostępnych na rynku polskim:

Pieluszka tetrowa to nadal z racji ceny jeden z podstawowych produktów. Wykorzystywana jest podczas opieki nad dzieckiem w formie delikatnej ściereczki. Jest również nie do przecenienia kiedy maluszkowi dokucza ulewanie po posiłku. Jest miękka i dość delikatna w dotyku a na dodatek łatwa w praniu. Nawet jeśli się zniszczy to zakup kolejnej to wydatek 2-3 złotych. Pieluszki tetrowe kolorowe.

Pieluszka flanelowa jest grubsza od pieluszki tetrowej. Mamy używają jej częściej do przykrywania dziecka. Czasami podobnie do tetry używana w formie ściereczki. Pieluszki flanelowe białe i kolorowe.

Pieluszki bambusowe w ostatnich latach robią prawdziwą furorę wśród mam. Antybakteryjne właściwości bambusa oraz delikatność tkaniny sprawiają, że pieluszki te doskonale sprawdzają się podczas opieki nad dzieckiem. Pieluszki bambusowe występują w różnych rozmiarach. Najmniejsze ok. 30x30cm z powodzeniem używane są jako myjki. Dzięki właściwościom termoregulacyjnym pieluszki bambusowe są doskonałe również w gorących letnich miesiącach, kiedy sprawdzą się podczas spaceru. Pieluszki bambusowe.

Najnowsze

Leave a Comment