Wyprawka dla noworodka

Kompletowanie wyprawki dla noworodka jest uskuteczniane przez przyszłych rodziców jeszcze przed pojawieniem się dziecka na świecie. Kupując ubranka warto wyposażyć się w zapas strojów typu body oraz śpioszków. 

Wyprawka dla noworodka – czego nie może w niej zabraknąć?

Podczas kompletowania takiej wyprawki nie powinno zabraknąć akcesoriów codziennego użytku, które będą przydatne świeżo upieczonym rodzicom. Mowa np. o małych wanienkach i płynach do kąpieli dostosowanych do wrażliwej skóry dziecka. Nie powinno także zabraknąć specjalnego płynu do prania delikatnych tkanin, które mają mieć styczność z bobasem. Takie hypoalergiczne produkty z pewnością przydadzą się także przy pielęgnowaniu wrażliwej skóry niemowlaka. Z okazji narodzin dziecka warto także kupić specjalne produkty pielęgnacyjne dostosowane do jego potrzeb – posypki, talki oraz mokre chusteczki. Wszelkie przybory toaletowe oraz sól fizjologiczna czy preparaty do przemywania oczu to konieczność, podobnie jak otulacze i pieluszki.

Pieluszki jednorazowe i nie tylko – od czego zacząć kompletowanie wyprawki?

Kompletna wyprawka dla noworodka to taka, która pozwala na zajęcie się bobasem od A do Z na podstawie posiadanych przedmiotów. Bezpieczeństwo dziecka oraz jego wygoda to podstawa – nie może zatem zabraknąć odpowiedniego łóżeczka oraz zabawek dostosowanych do jego wieku. Narodziny dziecka to ogromna radość, ale też nowe wyzwanie dla rodziców i najbliższego otoczenia. Dla urozmaicenia czasu bobasa można sięgnąć po zabawki sensoryczne, które pobudzają zmysły. Maty edukacyjne to także dobry pomysł, uczą bowiem dziecko rozpoznawania różnych kolorów i kształtów.

Karmienie piersią – kup niezbędne akcesoria!

Przy okazji karmienia piersią konieczne jest także wyposażenia się w gadżety przydatne dla mam. Są to wkładki laktacyjne, które pozwolą zachować bieliznę w jak najczystszym stanie. W niektórych przypadkach przyda się także laktator oraz pieluchy tetrowe, aby zapobiec zabrudzenia odzieży mlekiem matki. Niezbędne będzie także sięgnięcie po bieliznę dostosowaną właśnie do karmienia dziecka oraz specjalną odzież.

To co jeszcze powinna zawierać taka wyprawka to krem przeciw odparzeniom, kokon niemowlęcy czy monitor oddechu oraz okrycia kąpielowe. Jak widać lista przydatnych rzeczy jest długa, dlatego warto wesprzeć młodych rodziców w kompletowaniu takiej wyprawki. 

Najnowsze

Leave a Comment