Zabawki do tulenia

zabawki do tulenia

Przytulanie dziecka i tulenie się maluszka do rodziców lub zabawek ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju umysłowego i emocjonalnego. Zapewnia maluszkowi poczucie bezpieczeństwa i sprawia wiele radości. Uspokajają i zapewniają  spokojny sen. Przytulanie wspiera rozwój układu nerwowego, rozwija pozostałe zmysły, koordynację i motorykę. Dlatego od pierwszego krzyku dziecko powinno być przytulane i kołysane, a w jego otoczeniu zawsze powinna być przytulanka.

Misie – tradycyjna zabawka

Misie to najważniejsze zabawki. Znane są od pokoleń. Każde dziecko powinno mieć misia, którego będzie mogło przytulić, wozić, „karmić”, kołysać, przebierać. Miś to wręcz symbol dzieciństwa. Doskonały  zabaw, przygód i podróży maluszka. Wielość misia należy dobierać do wieku dziecka. Misie przełamują dziecięce lęki, ułatwiają zasypianie, budują poczucie bezpieczeństwa, koją smutki i pomagają w trudnych chwilach. Miś to zabawka kreatywna rozwijająca zmysł wzroku i dotyku.

brelok jednorożec

Bukowski misie to marka, która dba o wszechstronny rozwój małego dziecka. Dobrej jakości zabawki towarzyszą dzieciom przez wiele lat i z powodzeniem mogą być przekazane młodszemu rodzeństwu.

Przytulanki dla niemowląt

Przytulanki dla niemowląt to najlepsi przyjaciele dzieci w każdym wieku. Zaspokajają potrzebę bliskości i poczucia bezpieczeństwa, pomagają oswoić lęk wynikający z braku obecności rodzica w żłobku lub przedszkolu, ułatwiają zasypianie i uprzyjemniają podróż.

brelok z misiem

Przytulanki dla niemowląt są wykonane z materiałów antyalergicznych i miłych dla skóry. Przytulanki są miękkie i miłe w dotyku. Mają też ręcznie wyszywane noski lub pyszczki, a do tego można je prać w prace, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Dla niemowląt szczególnie polecane są przytulanki szumiące i szeleszczące, które rozwijają zmysł słuchu. Przytulanki szumiące pomagają się wyciszyć i uspokajają maleńkiego człowieka. Przytulanki dla niemowląt nie mogą zawierać niewielkich elementów, którymi dziecko może się zadławić.

misie bukowski

Maskotki dla dziecka

Wybierając zabawki, rodzice zwracają uwagę, aby były to przedmioty kreatywne, dzięki którym dziecko odkryje świat i będzie miało okazje pobudzić swoją wyobraźnię. Maskotki bez wątpienia spełniają powyższy warunek.  Warto wybierać maskotki dla dzieci o różnorodnej fakturze materiału. Dobrym wyborem są przytulanki szeleszczące, z wbudowanym dzwoneczkiem, czy szumiące, ponieważ oddziaływają na wszystkie zmysły, ćwiczą małe rączki, wywołują wiele radości na buzi malucha. Przedmioty o różnorodnej fakturze powierzchni, w ciekawych kolorach wspomagają rozwój wzroku i dotyku. Maskotki dla dzieci to zabawki, które dają pole do twórczej, swobodnej zabawy i rozwijają zmysły. Im więcej swobody ma dziecko w zabawie, tym zabawka dłużej jest atrakcyjna.

miś pluszowy

Przytulanki muszą być wykonane z miłych dla małych rączek materiałów i spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa zabawek. Kupując przytulankę dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę na jej wykonanie – nie może posiadać małych elementów, które łatwo jest oderwać. Malutkie dzieci poznają otoczenie poprzez smak i często wkładają zabawki do buzi.

pluszowy pingwin

Najnowsze

Leave a Comment