#zdrowiepań – miesiąc bezpłatnych badań cytologicznych w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny

#zdrowiepań - miesiąc bezpłatnych badań cytologicznych w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny

WARSZAWA, 13 maja 2019r. –  Szpital Specjalistyczny im, Św. Rodziny (ul. A.J. Madalińskiego 25), w ramach X odsłony kampanii społecznej „Piękna, bo Zdrowa” organizowanej przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości zaprasza kobiety w wieku 18+  na bezpłatne badania cytologiczne. Przez cały miesiąc, od 13 maja do 13 czerwca,  można umówić się na badanie w dogodnym dla siebie terminie i o wyznaczonej godzinie. Zapisy na badanie cytologiczne przyjmowane są telefonicznie pod nr. tel. kom. 512 894 982 oraz bezpośrednio w rejestracji Przygodni Ginekologiczno – Położniczej. Badanie wykonywane jest w Gabinecie Cytologicznym w godzinach: Pon.- Pt. – godz. 8:00-12:00 oraz Wt. i Czw. – godz. 15:00-18:00. Cytologię powinna wykonać profilaktycznie każda kobieta raz w roku.

Rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest trzecim pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet na świecie. W Polsce aż 40 proc. nowo zdiagnozowanych przypadków raka szyjki macicy jest bardzo zaawansowanych i szanse na wyleczenie tych kobiet są niemal zerowe. Zaledwie 27 proc. Polek robi badania cytologiczne.  Polska ma jedne z najwyższych wskaźników zachorowań i umieralności z powodu nowotworów złośliwych szyjki macicy w Europie.

Rak szyjki macicy może ujawnić się w każdym wieku i jest nowotworem złośliwym. Spowodowany jest głównie przez onkogenne szczepy wirusa HPV – wirusa brodawczaka ludzkiego. Na żadnym z etapów swojego rozwoju nie daje charakterystycznych objawów klinicznych. Zwrócić naszą uwagę powinny krwawienia międzymiesiączkowe, krwawienia w trakcie i po stosunku seksualnym, upławy, ból miednicy. Rozpoznanie raka szyjki macicy w stadium przedinwazyjnym daje jednak niemal 100 proc. szanse na wyleczenie.

Program ‘Profilaktyka raka szyjki macicy’

Narodowy Fundusz Zdrowia realizuje program, w ramach którego raz na 3 lata finansuje badania cytologiczne, skierowane do kobiet w wieku 25-59 lat. To właśnie w tej grupie wiekowej odnotowano najwyższe ryzyko umieralności i zachorowalności
z powodu raka szyjki macicy.

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ – Od pierwszych dni życia dla Ciebie

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej i  diagnostyki.

Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. W 2007r. placówka wyróżniona została tytułem „Szpital Przyjazny Dziecku”, a w 2009 roku została finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital.” Wysoką klasę usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2009 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie.  Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl

Najnowsze

Leave a Comment