Czym był serwis babyonline.pl?

Czym był serwis babyonline.pl?

Serwis www.babyonline.pl powstał w 2007 roku, jako źródło rad, informacji i inspiracji w kwestii ciąży, rodzicielstwa i wychowania dzieci. Był współtworzony przez redaktorki czasopisma “Mamo, To Ja” (określanym mianem najchętniej czytanego magazynu dla rodziców), na podstawie wiedzy i doświadczenia tych samych wykwalifikowanych specjalistów. Metodą prób i błędów, strona rozwijała się w swoim tempie, zrzeszając coraz więcej rodziców i potencjalnych rodziców.

Babyonline.pl – kiedyś

Serwis to nie tylko bogate źródło wiedzy i informacji na wspomniane tematy, to także cały arsenał przydatnych narzędzi, zarówno w czasie planowania zajścia w ciążę (jak kalkulator dni płodnych czy kalendarz ciąży), po etap wychowania dziecka (jak kalendarz rozwoju dziecka). Portal jest tworzony przez zespół złożony wyłącznie z kobiet, które starają się jednak dostosować publikowane treści także pod ojców. Tych angażujących się w tak samo dużym stopniu w proces wychowywania dzieci, jak matki, a także samotnych ojców, nieco zagubionych na w swojej roli. Portal promuje równouprawnienie przy wychowywaniu dzieci, publikując przydatne informacje o urlopie tacierzyńskim, a także stara się dementować mity i stereotypy związane z ojcami czy relacjami ojca z córką. Podejmuje dialog z rodzicami, odpowiadając na ich obawy i wątpliwości, umożliwiając komentowanie nawet tych najbardziej kontrowersyjnych artykułów.

Jak babyonline stało się mamotoja i co się z tym wiąże?

Serwis zmienił swoją nazwę i adres w 2018 roku, z ówczesnego www.babyonline.pl na www.mamotoja.pl. W ten sposób powiązał się z tytułem miesięcznika, na którego łamach pojawiały się artykuły eksperckie zsynchronizowane z artykułami publikowanymi na stronie. W ten sposób stworzona została spójna wizja dwóch, z jednej strony pokrywających, a z drugiej uzupełniających się źródeł wiedzy. Wydanie papierowe jest mniej poręczne niż elektroniczna wersja czasopisma, w której o każdej porze dnia i nocy można odnaleźć interesujące czytelnika treści.

Nie wymaga to również prenumeraty i posiadania poprzednich wydań miesięcznika, trudnych do zdobycia i zajmujących sporo miejsca w pokoju. W serwisie, z dostępną dla każdego łatwą w obsłudze wyszukiwarką treści można odnaleźć takie informacje, jak profesjonalne opracowania zagadnień, popularne wątpliwości i najczęściej wyrażane obaw w kwestii ciąży i wychowania dziecka. Znajdują się tam także liczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, prawidłowego rozwoju i wychowywania dzieci, jak również eksperckie porady w kwestii zdrowia.

Duża część materiałów zawiera przydatne materiały zdjęciowe, jak i nagrania wideo. Za pośrednictwem portalu publikowane są także najświeższe i najbardziej aktualne wiadomości dotyczące rodzicielstwa i wychowania. Serwis trzyma rękę na pulsie, dbając o doinformowanie rodziców, uspokajając ich wątpliwości i obawy, nie tylko na podstawie własnych przemyśleń, ale głosów samych rodziców, aktywnie udzielających się w sekcji komentarzy czy mediach społecznościowych.

Najnowsze

Leave a Comment