Gra planszowa Ego – na czym polega?

Gra planszowa Ego – na czym polega

Gry planszowe to świetna zabawa dla każdego. Ich duży wybór sprawia, że łatwo znaleźć coś na każdą okazję i miło spędzić czas w gronie rodziny lub przyjaciół. Jedną z gier, na którą warto zwrócić uwagę, jest gra planszowa Ego. Jak w nią grać?

Gry planszowe cieszą się ogromną popularnością wśród osób w każdym wieku, a duży wybór tytułów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jedną z ciekawszych gier jest Ego, gdzie gracze odpowiadają na niebanalne pytania i mogą przy tym lepiej poznać swoich przyjaciół. Proste zasady gry sprawiają, że Ego z pewnością stanie się atrakcją niejednej imprezy. Na czym polega ta gra i jakie wersje mamy do wyboru?

Gra planszowa Ego – na czym polega?

Ego to seria gier towarzyskich, które uprzyjemnią niejedną imprezę. Można w nie grać z rodziną lub przyjaciółmi, a różne wersje pozwolą dostosować rozgrywkę do konkretnej sytuacji. Gra planszowa Ego polega na odpowiadaniu na niebanalne pytania dotyczące Ciebie, Twoich przyjaciół lub członków rodziny. Gra pozwala sprawdzić, jak dobrze znają się jej uczestnicy, a wygrywa ten, kto najlepiej poznał swoich przyjaciół. Zasady gry są proste. Gracze otrzymują po 20 żetonów, z czego połowę oddają do wspólnej puli. Następnie jeden z graczy wyjmuje kartę i odczytuje znajdujące się na niej pytanie wraz z trzema odpowiedziami do wyboru. W tajemnicy przed innymi wybiera jedną odpowiedź i oznacza ją za pomocą odwróconego żetonu. 

Wyzwanie Ego polega na udzieleniu szczerej odpowiedzi na pytanie dotyczące samego siebie. Pozostali gracze muszą odgadnąć, jaką odpowiedź wybrała dana osoba. W tym celu muszą wyłożyć jeden lub dwa żetony. Jeśli uda im się odgadnąć, otrzymują podwójną liczbę wyłożonych żetonów. W przypadku nieprawidłowej odpowiedzi tracą żetony. Z kolei gracz, który odczytywał pytanie, otrzymuje jeden punkt za każde prawidłowe wskazanie reszty graczy. Gra toczy się, dopóki w puli znajdują się żetony, a wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej żetonów. 

Kultowa gra towarzyska Ego – jaką wersję wybrać?

Gra planszowa Ego ma kilka wersji, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Co mamy do wyboru?

  • Gra towarzyska Ego – podstawowa wersja gry jest przeznaczona dla osób powyżej 14 r.ż. i zawiera ponad 400 różnorodnych pytań. “Która płeć jest bardziej przebiegła?”, “Sąsiad sprawić sobie nowy samochód. Jak bardzo pożera Cię zazdrość?” – to tylko niektóre z nich. 
  • Gra towarzyska Ego Family – jest przeznaczona dla graczy od 8 r.ż. To fajna gra, w którą można zagrać w gronie rodzinnym. Dzięki temu każdy może się przekonać, jak dobrze zna swoich najbliższych. Wersja składa się z 330 pytań, takich jak: “Kto z nas ma najwięcej doskonałych pomysłów?”, czy “O jakiej porze dnia zwykle odczuwam największy głód?”.
  • Gra towarzyska Ego Emocje – jest przeznaczona dla osób powyżej 12 r.ż. i polega na odgadnięciu wyborów innych graczy z zakresu wyrażania emocji do różnych zjawisk lub osób. Wśród ponad 300 haseł znajdują się takie pytania jak: “Jaki jest Twój stosunek do owoców morza”, czy “Jakie emocje wzbudzają w Tobie pająki?”.
  • Gra towarzyska Ego Love – to wersja dla pełnoletnich graczy. Pozwala ona sprawdzić poziom wiedzy na temat swojej drugiej połówki. Gracze losują karty z puli 330 pytań dotyczących relacji damsko-męskich. “Czy pomyliłem kiedyś imię, zwracając się do swojej partnerki” to tylko jedno z pytań tej emocjonującej gry.
  • Gra towarzyska Ego Pictures – tym razem nie mamy pytań zadawanych wprost, jest za to 300 zdjęć. Gracze muszą wybrać jedno z 3 zdjęć, które według nich najlepiej odzwierciedla wylosowane na karcie hasło. Reszta uczestników ma za zadanie odgadnąć ten wybór. 

Duży wybór wersji sprawia, że gra Ego to idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Najnowsze

Leave a Comment